Bize Ulaşın

Dijital Dönüşüm Uygulamaları

e-Devlet:
e-Devlet Kapısı ya da Dijital Türkiye, devlet tarafından sunulan hizmetlerin, kullanıcı ihtiyaçları göz önünde bulundurularak elektronik ortamda, güvenli ve hızlı şekilde, tek bir noktadan vatandaşa doğru bilginin ulaştırılmasını amacıyla web tabanlı bir uygulamadır.

E-İmza: Islak imzanın dijital ortamdaki mevcut halidir.

E-Ticaret: İnternet kullanımının yaygınlaşmasıyla birlikte elektronik ticaret veya e-Ticaret; ticaretin elektronik ortamda yapılmasıdır. Ürün ve hizmetlerin tanıtım, üretim, sigorta, ödeme, satış ve dağıtım işlemlerinin internet üzerinden yapılmasıdır.

Kayıtlı Elektronik Posta(KEP): Kayıtlı Elektronik Posta(KEP) Resmi yazışmaların elektronik dijital ortamda mevzuata uygun, uluslararası standartlarda ve teknik olarak güvenli bir şekilde yapılmasına imkân sağlayan bir sistemdir.

E-Muhasebe: Modern olarak kâğıt üzerinde yapılan tüm muhasebe işlemlerinin, elektronik dijital ortamda yapılmasıdır.

E-Fatura: Kâğıt faturanın elektronik halidir. İş süreçlerinde verimliliği artırır.

E-Arşiv: Elektronik dijital ortamda oluşturulan faturanın, müşteriye SMS ve e-Posta yoluyla gönderilmesi ya da kâğıt belge olarak teslim edilmesini sağlayan sistemdir. Zaman tasarrufu ve maliyetlerden tasarruf sağlar.

E-Defter: Yevmiye defteri ve defteri kebirin elektronik ortamda hazırlanarak Gelir İdaresi Başkanlığı'na gönderilmesini sağlayan sistemdir.

E-İrsaliye: İrsaliye, alma, cevaplama, gönderme, görüntüleme ve muhafaza etme işlemlerinin dijital ortamda yapılmasını sağlayan sistemdir. Kâğıt ortamda düzenlenmiş olan sevk irsaliyesinin e-Belge olarak düzenlenmesidir.

E-Serbest Meslek Makbuzu (e-SMM): Serbest meslek makbuzlarının Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından belirlenen standartlara uygun olarak elektronik ortamda oluşturulması, muhafazası, ibrazı ve raporlanmasını kapsayan uygulamadır.
Hukuk, muhasebe, tıp, mühendislik vs. alan dallarında serbest meslek erbabı olan kişilerin mesleki faaliyetlerine ilişkin düzenledikleri makbuzun elektronik halidir.

E-Müstahsil Makbuzu (e-MM): Müstahsil makbuzu, defter tutan çiftçilerin ve toptancıların, defter tutmayan çiftçilerden satın aldıkları mallar karşılığında düzenledikleri belgedir. Müstahsil makbuzunun elektronik dijital ortamda GİB( Gelir İdaresi Başkanlığı) tarafından belirtilen usul ve esaslarla düzenlenmesini, saklanmasını ve iletilmesini sağlayan sisteme e-Müstahsil Makbuzu denir.

E-Bilet: GİB (Gelir İdaresi Başkanlığı)  tarafından belirlenen standartlara uygun olarak matbu biletin dijital ortamda oluşturulması, imzalanması, elektronik ortamda muhafazası, ibrazı ve raporlamasını sağlayan sistemdir.

Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?