Bize Ulaşın
ERP Uygulama Danışmanlığı
ERP Uygulama Danışmanlığı

İşletmeler için global ekosistemde yeniliklere ayak uydurmak ve risk teşkil eden olumsuzlukları fırsata çevirmek, sadece teknolojik yatırımlarla mümkün kılınmaktadır. Gelişen ve değişen evrende ERP sistemleri gibi kurumsal çözüm yazılımları, işletmelerin iş akış süreçlerini nasıl yöneteceğini belirlemede yol gösterici önemli bir rol oynamaktadır.

Bilmeliyizki ERP sistemlere yatırım yapmak isteyen bir işletme için bu sistemler içerisinden hangisinin en iyi, hangisinin en uygun olduğu hususu firma için soru işaretleri yaratmaktadır.ERP sistemi seçim süreci, kurumunuz için hayati kararlar aldığınız, kapsamlı araştırma ve analiz gerektiren bir süreçtir.

 

 

 

ERP sistemlerine yatırım yapmak isteyen bir firmanın kriterleri ne olmalı ?

  • İşletme iş akış süreçlerinize odaklanın

İşletmeler öncelikle iş akış süreçlerini belirlemelidirler. Belirlenen iş akış süreçlerinde yapılan yada yapılmak istenen operasyonlar değerlendirilen ERP programında uyarlanabilir olmalıdır.

  • ERP yazılımına ulaşabilirlik

İşletmeler ERP yazılım ürünlerine cloud server ve fiziki sunucular dahilinde ulaşabilmektedir. ERP yazılım seçiminde işletmede kullanılacak yazılıma istenilen her anda ulaşılabilmesi önem arz etmektedir.

  • ERP yazılım sistemlerinin çalışanlara anlatılması

ERP yazılım sistem seçim işlemlerinde işletmelerin faaliyet gösterdikleri sektörün ihtiyaçlarına göre doğru seçimleri yapmaları, hem yapılan yatırımın başarısı, hem de kullanıcı memnuniyeti bakımından oldukça kritik öneme sahiptir. Teknoloji ve yazılımsal revizyon süreçleri işletmeler için sancılı dönemlerdir, işletme çalışanları edinmiş oldukları eski alışkanlıklarını ve kendi iş süreçlerince iyi bildikleri bir yazılımı değiştirmemek için direnç göstereceklerdir. Çalışanlardaki bu direnç anlayışla karşılanmalı, yeni sistem ile birlikte oluşacak faydalar net bir şekilde tüm kullanıcılara anlatılmalıdır.

  • ERP yazılımının sektördeki başarı hiyakesi

İşletmelerin faaliyet gösterdikleri sektörün ihtiyaçlarını analiz ederek kurgulanmış yazılımlar, işletmenin hem çalışanları hem de iş akış süreçleri için en optimum çözümü sunar. Tercih edilen sistem, yalın haliyle işletme ihtiyaçlarını ve beklentilerini zaten karşılayabileceği için ek geliştirme ihtiyacı minimuma iner ve geçiş çok hızlı bir şekilde tamamlanır. Bu seçimlerle maliyetler düşürülebilir, hata oranları azaltılabilir, sistemler hızlı devreye alınabilir, müşteri/kullanıcı memnuniyeti artar.

  • Yazılım firmasının proje ekibini ve tecrübesini kontrol edin

Yazılım firması görevli proje ekibinin işletme sektörel bilgi birikimi, proje tecrübesi, gerçek hayatta işleyişin nasıl ilerlediğini bilebilmesi ve işletme ile aynı dili konuşabilmesi yazılımın implementasyonu bakımından kritik öneme sahiptir. Yetkin ve müşteri süreçlerini iyi bilen bir yazılım firması, işletme ihtiyaçlarını hızlıca anlayabilir, bu çerçevede süreçlerin tekrar tekrar anlatılmasına gerek kalmadan en kısa ve en hızlı yoldan implementasyonu yapılabilir. Yazılım Firmasının ilgili ekip çalışanları yukarıda belirtilen konular hakkında mümkünse kullanılacak yazılıma karar verilmeden önceki süreçte sorgulanmalıdır.

  • Referans Analizi

Yazılım firmasını belirteceği referanslar, firmanın yeterliliğini ve potansiyelini anlayabilmek için önemli bir kontrol noktasıdır. Yazılım firmasının güçlü ve saygın referanslara sahip olması yazılımların verilen taahhütleri karşıladığının ve müşterisini memnun ettiğinin en önemli kanıtıdır.  Büyük firmaların yazılımlarını seçerken yaptıkları kapsamlı analiz ve değerlendirmeler yazılımın bu testleri başarıyla geçtiğini ve beklentileri karşıladığını gösterir. Güçlü referanslara güvenin.

 

 

Hizmet Talep Formu
Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.