Bize Ulaşın

CRM KONUM TAKİP PROGRAMI VE NAVİGASYON SİSTEMİ İLE SAHADA HEP SİZİNLE BERABER, HEP SİZİN YANINIZDA

Firmalar hem şirket araçlarını, hem de saha yöneticilerini takip etmek için bir çok yöntem kullanmaktalar. Takip edilebilir yapı, saha ekiplerinin yönetimini kolaylaştırırken bir yandan da yeni fırsatların oluşturulmasına olanak sağlamaktadır.

CRM Programlarının en güçlü yönlerinden biri olan Konum Takip Yönetimi ile mobil cihazlar, IOS ve Android uygulamaları ile takip ediliyor. Bu sayede harita üzerinde saha satış yöneticinizin, teknik servis ekibinizin ya da müşterinize gönderdiğiniz sevkiyatın o an nerede olduğunu görebilir, takip edebilir ve crm uygulamanız üzerinden raporlayabilir ve müşterilerinizi bilgilendirebilirsiniz.

CRM Konum Takip Programı, saha ekibinizi etkin bir şekilde yönetmenizi sağlar. Bu şekilde saha ekiplerinin performansını ve beraberinde satışlarınızı arttırırsınız.

CRM‘in konum belirleme sistemi ile adres bilgilerini girmiş olduğunuz tüm potansiyel ve mevcut müşterilerinizin hem web ve mobil uygulamaları üzerinde bulunan gelişmiş harita yapıları üzerinde görebilirsiniz. Yapılan entegrasyonlarla size özel raporlamaları harita üzerinde izleyebilirsiniz. Müşteri ile yaptığınız aktivitelerin notları, verdiğiniz tekliflerin tutarları, sipariş adetleriniz gibi birçok rapor firmanın konumu üzerinde raporlanabilmektedir.

Örneğin son altı ay içerisinde teklif verilen firmalar, en yüksek ciro elde edilmiş firmalar, tahsilatında problem yaşayan firmalar gibi filtreleme yapabilir, özelliklerine göre filtrelemeyaptığınız firmaları harita üzerinde görüntüleyebilirsiniz. Saha personelleri bu raporları Mobil CRM Uygulaması üzerinden takip edebilir, firma ile aralarındaki mesafeyi ve ulaşma süresini harita üzerinden görebilir ve navigasyona bağlanabilirler.

Konum Takip Yönetiminin Saha Ekiplerinin Yönetiminde Sağladığı Faydalar Nelerdir?

  • Tarih aralığı girerek bu tarih aralığı içerisindeki saha satış yöneticileri veya teknik servis ekiplerinin gitmiş oldukları güzergahı harita üzerinden izlersiniz. Bu şekilde günlük, haftalık  ya da aylık olarak saha ekibinin nerelere gittiği, hangi müşterileri yerinde ziyaret ettiği gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.
  • Dilerseniz takip saatlerini kendiniz belirlersiniz. Bu şekilde mesai saatleri dışında gidilen konumlar haritada gösterilmez.
  • Farklı bir takip programı kullanmanıza gerek kalmadığı için maliyet avantajı sağlarsınız.
  • Adres bilgilerini girmiş olduğunuz firmalar CRM Programı tarafından harita üzerinde gösterir. Bu şekilde ziyaret planlarınızı etkin bir şekilde yönetebilirsiniz.
  • Satış temsilcisi bulunduğu konuma en yakın firmaları harita üzerinde görebilir. Erken biten bir randevu sonrası kalan zamanını ona yakın farklı bir firma ziyareti ile değerlendirerek zaman avantajı sağlar.
  • Harita üzerinde oluşturulan raporlar ile rut planları oluşturulabilir. Örneğin belirlediğiniz bir zamandan beri ziyaret edilmeyen firmaları harita üzerinde raporlayarak ziyaret güzergahı oluşturabilirsiniz ya da teklif verdiğiniz firmaları harita üzerinde raporlayarak satışa dönüştürmek amacıyla ziyaret programı oluşturabilirsiniz.
  • Müşteriler için aldığınız notlarınızı ya da yaptığınız aktiviteleri ilgili müşterinin konumu üzerinde raporlayabilirsiniz. Ziyaretinizi aldığınız notlara göre belirleyebilirsiniz. 
  • Teknik Servis Talebi yapan müşterilerinizi harita üzerinde raporlayabilir ve Teknik Servis Ekiplerinin ziyaretlerini bu raporlara göre optimum seviyede planlayabilirsiniz. Teknik Servis Ekiplerinin belirlenen ziyaret takvimine göre harita üzerinden konum ve güzergahlarını izleyerek teknik servis hizmetinin sonuçlarını takip edebilirsiniz. 
  • Sevkiyata çıkan araçlarınızın Mobil CRM Programı üzerinden konum ve güzergahlarını takip ederek müşterilerinize siparişlerin nerede olduğu ile ilgili bilgilendirme yapabilirsiniz.
Ürün Talep Formu
Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?