Bize Ulaşın

CRM MÜŞTERİ YÖNETİMİ İLE FİRMANIZIN PERFORMANSI ARTARKEN MALİYET AVANTAJI SAĞLAR, SATIŞ VE GELİRLERİNİZİ ARTTIRIRSINIZ

Müşteri Yönetimi ile müşterinizi aşama aşama takip edebilirsiniz. Potansiyel Müşteriler için aday müşteri havuzu oluşturabilir, yapılan görüşme süreçlerini tek tek kaydedebilirsiniz. Potansiyel Müşterileriniz için oluşan satış fırsatlarını izler ve takip edersiniz. Kurumsal Müşterilerin iletişimde olduğunuz kontaklarını ilgili kayıtlar üzerinde tutar ve kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Satış yapıldıktan sonra mevcuta dönen müşteriniz ile ilgili bilgileri proje yönetim panellerine aktararak mevcut müşteri yönetimi yapabilirsiniz.  Mobil uygulamalar sayesinde istediğiniz yer ve zamanda firma iletişim ve müşteri bilgilerinekonumlarına, kontak kişilere,  geçmiş ziyaretlerde kiminle ne görüşüldüğüne, kullandığı ürünlere, oluşan fırsatlarınatekliflerinesiparişlerinesözleşmelerineprojelerine, ticari yazılımlar ile olan entegrasyonlar ile gelen bilgilerine (fatura, ekste, ciro kayıtları vb.) ve istediğiniz daha birçok bilgiye anında ulaşabilirsiniz. Yapılan entegrasyonlar ile yine müşteriniz ile yazıştığınız e-postaları ya da oluşturduğunuz dokümanlarınızı müşteri kartları üzerinde dijital olarak arşivleyebilirisiniz.

Müşterileriniz ile ilgili maillerde ya da sözlü olarak ifade edildiğinde unutulan bilgiler yıllarca CRM Müşteri Yönetim modülünde saklanır. Aynı zamanda kullandığınız farklı programlarla entegrasyon sağlanarak ihtiyacınız olan farklı bilgileri de müşteri bilgisi altında görebilirsiniz.

Bu şekilde kurumsal şirket hafızası oluşturur, yıllar içerisinde oluşan tüm verilerinizi korur ve yönetebilirsiniz.

MÜŞTERİ YÖNETİMİ İLE YAPABİLECEKLERİNİZ

Potansiyel ve Mevcut Müşteri Oluşturma

Etkileşimde olduğunuz firmaların unvanlarını, haritada üzerinde görebileceğiniz adres ve konum bilgilerini, kontak isimlerini ve irtibat telefon numaralarını, mail adreslerini çok pratik ve hızlı bir şekilde aynı zamanda mobil uygulamalar ile dilediğiniz her yerden sisteme girebilirsiniz. Yapılan entegrasyonlarla farklı programlardaki firma ile ilgili istediğiniz diğer bilgiler de müşteri altında gözükür. Aynı zamanda firma ile yapmış olduğunuz tüm iletişimler müşteri altında kaydedilir. Bu süreç kurumsal şirket hafızasının oluşturulmasında ilk adımdır. Oluşturulan potansiyel ve mevcut müşteriler ile kişilerden bağımsız olarak bilgi birikimi oluşturulur

Fırsat Oluşturma

Fırsat olarak gördüğünüz potansiyel müşterileri kaydederek satışa dönüş aşamasında gözden kaçırmazsınız. CRM sayesinde var olan müşterilerinizi etkin bir şekilde yönetirken yeni müşteri kazanımında da maliyetinizi düşürürken, satış süreçlerini takip eder, başarı olasılıklarınızı arttırırsınız.

Proje Oluşturma

CRM Proje Yönetimi ile şirket içi planlanan işlerinizi ve müşterilerinize verdiğiniz hizmetlerin iş süreçlerini sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz. Proje Yönetimi bu kapsamda uçtan uca proje takibini sağlayacak bir müşteri yönetimi sunar. Projelerinizi planlayabilir, firmanıza ait projeleri zaman kırılımlı olarak eksiksiz takip edebilir, tek bir noktadan tüm ekibinizin proje süreçlerini görmesini ve canlı olarak izlemesini sağlayabilirsiniz.

Aktivite ve Görev Oluşturma

Şirketiniz kapsamında yapılan tüm aktiviteleri müşteri ve kullanıcı bazlı olarak kaydedebilirsiniz. Bu şekilde firmanızdan, kim hangi yöntemle (mail, telefon, yüz yüze görüşme) müşteriniz ile görüşmüş, kime ne bilgi vermiş kaydedebilir ve mobil uygulamalar aracılığı ile istediğiniz zaman ve yerden bu detaylara ulaşabilirsiniz.

Teklif, Sipariş ve Sözleşme Oluşturma

CRM ile önceden ürün ve fiyat bilgileriniz sisteme girilerek mobil uygulama üzerinden teklifinizisiparişinizi ya da sözleşmenizi oluşturabilirsiniz.  Önceden belirlediğiniz formata göre ilgili modül üzerinden formlarınız Word, Excel ya da PDF’e çevrilir. Kayıtlı olan müşteri bilgileriniz üzerinden ilgili kişiye e mail olarak teklif formunuzsatış ya da satın alma sipariş formunuz veya sözleşme formunuz anında gönderilir. Bu şekilde inanılmaz bir hız ve esneklik kazanarak rakiplerinizden bir adım öne geçersiniz.

Anket Oluşturma

Kurumsal firmaların kendilerini geliştirme amacı ile hem ürünleri hem de şirket yapıları ile ilgili eksiklikleri görmenin en önemli yöntemlerinden biri anket çalışmalarıdır. CRM üzerinde yer alan gelişmiş anket yapıları ile ürün ve servisleriniz hakkında müşterilerin fikirlerini kayıt altına alabilirsiniz.

Örneğin satış yöneticiniz firma ziyareti için yola çıktığında
  • Mobil cihazlarda IOS ve Android pazar yerlerinden indirebileceğiniz Mobil Uygulama ile müşterilerinizin adreslerini harita üzerinde görür ve navigasyon araçlarına bağlanarak Google Maps ya da Yandex üzerinden çok kolay firma adresine ulaşabilir.
  • Daha önce bu firmadan hangi yetkili ile hangi kanaldan kaç defa iletişime geçilmiş, neler görüşülmüş inceler, varsa daha önce verilen tekliflerisiparişleri ve sözleşmeleri analiz eder, müşterinin kullandığı rakip firma ürünlerini görür.
  • Ticari yazılımlar, sosyal medya araçları, araç takip sistemler ve buna benzer program entegrasyonları ile firmaya daha önce satılan ürünleri, ödeme bilgileri, tahsilat durumlarını, faturalarını, ekstrelerini, vadesi geçmiş ödemeleri gibi istediğiniz bir çok bilgiyi görebilir ve firma ile görüşme içeriğini bu analizler ve raporlar doğrultusunda şekillendirir,
  • CRM sayesinde edinmiş olduğu kayıtlı bilgiler doğrultusunda daha başarılı bir satış süreci gerçekleştirir.
  • Daha firmadan çıkmadan CRM Mobil Uygulamaları ile teklif oluşturarak firma yetkilisi ile anında paylaşır ya da ziyaret sırasında sipariş oluşturabilir.
Siz istediğiniz her yerden tüm satış ekibinizi adım adım takip eder; hangi müşteri için ne aşamada olduklarını anında cep telefonunuza gelen bildirimlerle bilgi sahibi olursunuz.
Ürün Talep Formu
Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?