Bize Ulaşın

CRM PROGRAMI PROJE YÖNETİMİ İLE PROJELERİNİZİ DOĞRU PLANLAYIN, TAKİP EDİN VE ZAMANINDA SONUÇLANDIRIN

CRM ile firmanıza ait projeleri zaman yönetiminize uygun olarak eksiksiz takip edebilir, tek bir noktadan tüm ekibinizin proje süreçlerini görmesini ve canlı olarak izlemesini sağlayabilirsiniz.

Projelerin takibi ve maliyet aşamaları, satış sonrası hizmet veren firmaların en fazla problem yaşadığı işlerin başında gelmektedir.

 CRM Proje Yönetimi ile şirket içi planlanan işlerinizi ve müşterilerinize verdiğiniz hizmetlerin iş süreçlerini sağlıklı bir şekilde yönetebilirsiniz. Proje modülü bu kapsamda uçtan uca proje takibini sağlayacak bir metodoloji sunar.

Proje Şablonu Tanımlama ve Proje Adımları Oluşturma

CRM programı Proje Şablon yapısı ile her proje için işlem adımlarını önceden planlayabilir ve proje türlerine göre şablonlar oluşturabilirsiniz.  Proje Şablon yapısı ile Proje Yöneticileri, proje ekiplerine belirlenen şablonlar aracılığıyla kolay bir şekilde otomatik olarak görev ve iş takibi için atama yapabilirler. Proje ekipleri tarafından yapılan işler ana sayfalarda raporlar üzerinden canlı olarak izlenir ve proje iş ve zaman performansları raporlanır.

CRM Proje Yönetimi kapsamında bir firmaya birden fazla proje bağlayabilirsiniz. Proje tanımlaması yapılırken öncelikle projenin başlangıç ve bitiş tarihi, proje sorumlusu, hangi sözleşme kapsamında projelendirildiği ve toplam geliri bilgileri tanımlanır.

Proje Süreçleri

Proje Yönetimi ile tanımlanan projelere istediğiniz kadar alt süreç ekleyebilirsiniz. Alt süreçlerin de başlangıç ve bitiş tarihi, maliyet kalemleri, aşamaları, durumları ve buna benzer bilgileri girilir ve bu şekilde toplam projeyi etkileyen tüm süreçler ve etkenler belirlenmiş olur.

Proje Yönetimi, Görev Atama ve Aktivite Takibi

CRM Görev ve Aktivite Yönetimi ile projeleriniz üzerinden proje ekiplerine görev atamaları yapılmaktadır. Bunun sonucunda tamamlanan işler için aktivite girişleri yapılabilmektedir. İlgili projeler üzerinde yapılan işlerin aşamaları ve kapanış süreçleri raporlanmaktadır ve takip edilmektedir. Oluşturulan ve planlanan görevlerin, takvim üzerinden durumları ve süreleri takip edilmekte, aynı zamanda bir proje kapsamında kim, hangi tarihte neler yapmış, en çok hangi tip işleri ne kadar sürede tamamlamış, proje kapsamında yapılan işlerin oranı ne kadar ve ne kadarı tamamlanmış, CRM İş Zekası Platformları ile raporlanmaktadır. 

Görevler oluşturulan alt iş kırılımı ile detaylı şekilde takip edilmekte ve günlük yapılacak işler kolaylıkla listelenerek, yönetilmektedir.  Proje Yönetimi ile işler atlanmadan,  zamanında ve doğru bir şekilde tamamlanmaktadır.

Proje Maliyet Analizi ve Süre Takibi

Proje takibinde en büyük kriterler maliyet ve süre takibi. Bir proje kapsamında planlanan süreye göre projenin neresindeyiz, projeyi zamanında teslim edebilir miyiz? Herhangi bir süre sapması ihtimali var mı? Proje gecikecekse hangi iş planından dolayı gecikecek proje süresince CRM Proje Yönetimi ile tespit edilerek gerekli alanlara müdahale ya da planda ona göre revize imkânı sağlanıyor. Aynı zamanda projenin maliyet aşamasında toplam maliyet ve projenin belirli aşamalarında maliyetin ne kadarının kullanıldığı raporlanmaktadır.

Bu şekilde firmalar proje devam ederken hem süre hem maliyet bazlı analizler sayesinde gecikmeden gerekli planlamalarını yapabiliyor.

Proje Sonrası Analiz: CRM Proje Yönetimi, proje sonrasında projelerin kıyaslamasını yaparak hangi projenin firmaya daha karlı olduğunu, proje kırılımlarında ana maliyet ve süre kalemlerinin nelerin oluşturduğunu raporluyor. Bu şekilde firmalar hangi alandaki projelere ağırlık vermeleri gerektiğini görebilir, proje kapsamında maliyetlerini düşürecek alanları tespit edebilirler.

Ürün Talep Formu
Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?