Bize Ulaşın

SİPARİŞ SÜREÇLERİNİZİ CRM PROGRAMI İLE YÖNETİN, ÜRETİM, SATIN ALMA, DEPO VE SEVKİYAT BİRİMLERİNİN İŞ SÜREÇLERİNİ SİPARİŞ YÖNETİMİ İLE TAKİP EDİN​

Siparişlerinizin oluştuğu andan ürünlerin teslimatına kadar tüm süreçlerinizin takibi ve yönetimini sağlayan CRM Sipariş Yönetim Sistemi ile ister kazandığınız teklifleri, isterseniz müşterilerinizin ürün taleplerini siparişe dönüştürebilirsiniz.

Sipariş Girişi: Aldığınız siparişlerin kayıtlarını hem mobil crm uygulaması, hem de web tabanlı CRM uygulaması üzerinden oluşturabilirsiniz. Stoktaki ürünleri listeler, stok kodu veya stok adından aratabilir ve çok pratik ve hızlı bir şekilde yer ve zaman bağımsız nereden isterseniz oluşturabilir, üretim, satın alma veya sevkiyat birimlerine otomatik olarak iş emri atayabilirsiniz.

Teklifin Siparişe Dönmesi: CRM Teklif Yönetim Sistemi üzerinde tekliflerin durum bilgileri bulunmaktadır. Durumu kazanılan olan teklifler anında manuel ya da otomatik olarak siparişe dönüştürerek ilgili birimlere siparişlerinizi aktarabilirsiniz. Kaydı oluşturulan siparişleriniz için Sipariş Yönetim Modülü üzerinden Sipariş Teyit Formu, Proforma Invoice, Commercial Invoice, Üretim Emir Formu ve Packing List gibi size özel olarak tasarlanan formların çıktılarını PDF, Word ve Excel olarak alabilir bu dosyaları CRM üzerinden Outlook, Office 365 ve Exchange E-Mail entegrasyonu ile otomatik mail olarak müşterilerinize mailin ekinde gönderebilirsiniz. 

Siparişlerin İlgili Birimler (Sevkiyat, Üretim, Satın Alma ve Muhasebe) ile Paylaşımı

CRM Sipariş Programı manuel ya da otomatik olarak ilgili birimlere oluşturulan sipariş formunu iletir ve sipariş formu için alınacak aksiyonlar ile ilgili iş emri atamaları yapar. Örneğin eğer fatura kesilecek ve irsaliye hazırlanacaksa teklif formu onaylandıktan sonra muhasebeye görev açılır ve sipariş formu üzerindeki bilgiler doğrultusunda muhasebe faturasını keser ya da muhasebe uygulamalarına yapılacak entegrasyon ile sonuçlanan siparişlerin otomatik olarak faturalandırılması sağlanabilir. Bu süreç tamamlandığında teklifi oluşturan personele faturanın kesilerek firma ile paylaşıldığına dair bildirim gider.

Talebi karşılayacak stok miktarı yeterli değil ise ürünün tedarikçisinden satın alma yapılabilmesi ya da ürünün üretilebilmesi için ilgili sipariş CRM Tedarik Yönetimine yönlendirilir. Sipariş eğer tedarik edilecekse satın alma birimine ilgili ürün tedarikçi bilgileri ile görev açılır. Aynı süreç üretilmesi gereken ürünler için de geçerlidir. İhtiyaç olan ürünler için üretim emir formu ile birlikte üretim birimine iş emri ataması yapılır.

Sipariş Sürecinin Takibi

Sipariş formu oluşturulduktan sonra hangi aşamada olduğu CRM Sipariş Sistemi tarafından otomatik raporlanarak, ilgili birimlere mail ya da bildirimlerle bilgilendirme yapılır. Size özel rapor tasarımları ile sipariş aşamaları ve süreçleri takip edilir. Örneğin toplamda açık, kazanılan, kaybedilen teklif sayılarınız, kazanılan tekliflerden kaçı siparişe dönüştürülmüş, kaç adet sipariş teslim edilmiş kaçı sevkiyatta, kaç adet sipariş bekliyor, kullanıcıların sipariş adet ve ciro performansı gibi bir çok rapor size özel olarak oluşturulabilir. 

CRM Sipariş Yönetiminin Faydaları

 • Tekliflerin siparişe dönüştürülmesini hem mobil crm uygulaması üzerinden, hem de web uygulaması üzerinden anlık olarak yapar ve siparişlerinizi takip edersiniz.
 • Siparişlerinizi kayıt altına alır, listeler, siparişin türlerine göre gruplandırabilir ve durum izlemesi yapabilirsiniz.
 • CRM programı siparişlerinizi özelliklerine göre raporlar üzerinden filtreler, hızlı bir şekilde sipariş kaydına ulaşırsınız.
 • Ürem, Sevkiyat, Teslimat, Faturalandırma performanslarınızı arttırır ve hızlandırırsınız.
 • Sipariş ile tedarik süreçlerinizi (Üretim, Sevkiyat, Teslimat, Faturalandırma) anlık takip ederek stok maliyetlerini azaltırsınız.
 • Tedarikçi ile iş ilişkilerinizi kolaylıkla yönetir ve iletişiminizi geliştirirsiniz.
 • Müşteri taleplerine hızlı bir şekilde cevap vererek ürün gönderim süreçlerinizi kısaltır, rekabet avantajınızı arttırırsınız. 
 • Müşterilerinizin siparişleri ile ilgili talep ettiği bilgiler için kayıtlara hızlı bir şekilde ulaşır ve müşteri memnuniyeti sağlarsınız.
 • Sipariş formu hazırlayabilir ve dilediğiniz formatta müşterileriniz ile eposta aracılığıyla paylaşabilirsiniz.
 • Sipariş Yönetimi ile sipariş formlarınıza mobil crm programı üzerinden dilediğiniz zaman ulaşabilir ve müşterileriniz ile paylaşırsınız.
 • Crm Sipariş Uygulaması ile sipariş hacmini geliştirerek karlılığınızı ve pazarınızı büyütmenizi sağlarsınız.
Ürün Talep Formu
Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?