Bize Ulaşın
Yalın Üretim Danışmanlığı
Yalın Üretim Danışmanlığı

Eğer şirketiniz için yakın üretim danışmanlığı hizmeti satın almak istiyorsanız ilk olarak yalın üretim hakkında biraz bilgi sahibi olmanızda fayda olacaktır. Üretim yapan firmalar başta olmak üzere yalın üretim bir ürünün üretim öncesinde yapılan ar-ge çalışmalarından satış sonrasına kadar kaşılaşılabilecek bütün durumların önceden büyük bir oranda ön görülmesini sağlayan sistemler bütününe yalın üretim denir. Yalın üretim şirketin üretim öncesindeki malzeme seçimi, üretim metodu, müşteri ilişkileri, satış politikaları ve satış sonrası gibi bir çok önemli alanı içine alır. Bu yüzden yalın üretimin özellik sayısı çok fazladır. 

Neprotech Yazılım ve Bilgi Teknolojileri Yalın Üretim Sistemi Danışmanlığı, yalın dönüşümü hedefleyen firmalar için her türlü gerekli kültürel ortama start vermek için yalın üretim yaklaşımlarını, prensiplerini ve amaçlarını bu kuruluşlara aktarılmasında ve hayata geçilmesinde etkili rol oynar. Yalın üretimin en temel özelliklerinden bir tanesi olan israfın önüne geçme hedefi ancak alanında uzman ve tecrübeli danışmanlık hizmetleri ile mümkündür.

Neprotech Yazılım ve Bilgi Teknolojileri Yalın Üretim Sistemi Danışmanlığı olarak her zaman müşterilerimiz için en doğru ve şirket bünyelerine en uygun yalın üretim danışmanlığını uygulayarak kuruluşların verimliliklerine yıllardır büyük katkı sağlıyoruz. Çünkü çok iyi biliyoruz ki israfın önüne geçmek büyük oranda üretim maliyetinin düşmesini doğrudan etkilemektedir. 

Yalın üretimin temel hedefi olan israfı en az seviyeye indirmek olduğunu belirtmiştik. Ancak bunu yaparken israf konusunu alt kategorilerde ele almak israf ile mücadelenin ilk adımlarından bir tanesidir. Birçok firma için temelde 7 farklı israf vardır. Bunlar defolu üretim, ihtiyaç fazlası üretim, ihtiyaç fazlası stok, gereğinden fazla ürünü bekletme, bazı çok önemli olmayan gereksiz evrak işleri, gereksiz nakliye ve gereksiz hareketlerdir. 

Yalın Üretim Danışmanlık Firmaları

Yalın üretim sisteminde israf türleri belirlendikten sonra yapılan işlem bu israflara neden olan süreçleri incelemektir. Süreçlerin incelenmesi sonucu ortaya çıkan sebepler yalın üretim danışmanlığı hizmetimizin en büyük görevidir. 

Neprotech Yalın Üretim Danışmanlığı olarak genel olarak sunduğumuz hizmetleri şu başlıklar altında toplayabiliriz:

- Süreç analizinin yapılması ve ihtiyaçların belirlenmesi,

- Yalın üretim kültürünü kuruluş içinde kabul ettirmek ve yaygınlaştırma için farkındalık uyandırma ve eğitim,

- Yalın üretim düşüncesiyle değişim sürecinin başlatılması ve yönetilmesi,

- İç ve dış müşteri beklentilerinin yönetilmesi,

- Ürünlerin ve üretimin esneklikliklerinin yönetimi.

Her ne kadar sağladığımız hizmetleri yukarıda saydığımız başlıklar dahilinde gerçekleştirsek de şirketlerin özel risk durumlarına göre özel hizmetlerin çalışmasına ikili görüşmeler sonrasında karar verilir. Firmaların üretim yöntemlerinin ve sektörlerin birbirlerinden çok farklı olması sağladığımız yalın üretim danışmanlık hizmetlerinin esnek bir yapıda olmasını gerektirmektedir. 

Eğer daha önce herhangi bir yalın üretim danışmanlığı hizmeti almamışsanız böyle bir hizmetin şirketiniz için gerçekten bir faydası olup olmayacağına dair şüpheler içinde olabilirsiniz. Ancak unutmayın alacağınız yalın üretim danışmanlık hizmeti sizi çok ciddi iş yüklerine karşı koruyacak ve başta israf olmak üzere üretim risklerinin birçoğunu ortadan kaldıracak ya da en aza indiricektir. Teslimat performansı, stok çevrimi, verimlilik, alandan tasarruf, zamandan tasarruf iş yükünden tasarruf, fazla personel maaşının önüne geçme gibi birçok konuda size en çok destek sağlayacak çalışma şeklinin yalın üretim olacağını kesinlikle unutmayın.

Hizmet Talep Formu
Destek çağrısı yap.
Öğrenmek istiyorum!
Eğitim ve yardım merkezini ziyaret edin.
Uzman birine ihtiyacım var!
Size en yakın, en uygun iş ortağını bulun.
Satın almak istiyorum!
Not bırakın, sizi arayalım.
Merhaba 👋 Nasıl Yardımcı Olabiliriz?